DVA GOLA NEGREDA

VIDEO Ivan Rakitić asistent u pobjedi Seville

U posljednjoj utakmici 30. kola španjolske Primere nogometaši Seville su na svome Sanchez-Pizjuanu pobijedili Athletic Bilbao s 2-1…

Andalužani su poveli već u četvrtoj minuti. Hrvatski reprezentativac Ivan Rakitić je nabacio iz slobodnog udarca, a Alvaro Negredo glavom matirao Gorku Iraizoza. Rakitiću je to bila već osma ovosezonska asistencija u prvenstvu.

Gosti iz Bilbaa izjednačili su u desetoj minuti drugog poluvremena na sličan način. Ibai Gomez je izveo slobodan udarac, a Carlos Gurpegui je trznuo glavom i skrenuo loptu iza leđa domaćeg vratara Beta.

Sevilla je nakon toga u potpunosti dominirala, a do pobjedničkog je pogotka došla u 87. minuti kada je Negredo zaključio akciju koju su izgradili Diego Perotti i Jose Antonio Reyes. Obje su momčadi do kraja ostale i s igračem manje: kod domaćih je u 73. minuti drugi žuti karton dobio Fernando Navarro, dok je gostima sedam minuta kasnije isključen Aymeric Laporte.

Ivan Rakitić je odigrao svih 90 minuta za Sevillu i bio je odličan. Osim asistencije, imao je u 42. minuti veliku priliku iz slobodnog udarca, ali je lopta otišla malo iznad gola.

Andalužanima je ovo sedma uzastopna domaća pobjeda i s 41 su bodom trenutno deseti na ljestvici. Baski su, pak, ostali na 14. mjestu.