BUNDESLIGA

Bayer u velikoj krizi, Eintracht uništio Nurnberg

Treći uzastopni domaći poraz i četvrti u posljednjih pet bundesligaških kola pretrpjeli su nogometaši Bayer Leverkusena u sklopu 26. kola. Bolji od njih ovoga je puta bio Hoffenheim koji je slavio s 3-2, a pobjednički je gol zabio Anthony Modeste u 89. minuti.

Hoffenheim je vodio 1-0 i 2-1, ali se svaki puta Bayer uspio vratiti, međutim, nakon gola Modestea vremena za povratak više nije bilo. Sejad Salihović iz jedanaesterca i Kevin Volland bili su preostali strijelci za Hoffenheim koji je proslavio svoju tek četvrtu ovosezonsku gostujuću pobjedu, dok je Modesteu postignuti gol bio deseti ovosezonski. Za "apotekare" su golove postigli Stefan Kießling i Simon Rolfes.

Do četvrte gostujuće pobjede Eintracht je stigao s visokih 5-2 protiv Nürnberga, a istaknuo se Joselu koji je upisao dva gola i asistenciju. Kod domaćina se među strijelce upisao švicarski reprezentativac hrvatskih korijena Josip Drmić koji je u 64. minuti postigao svoj 13. pogodak, ali s igračem manje (isključen je Pinola u 80. minuti) Nürnberg se nije u završnici mogao oduprijeti gostima.

Bundesliga, 26. kolo:

Nürnberg - Eintracht Frankfurt 2-5 (Drmić 64, Campana 72 / Barnetta 21, Joselu 49, 89, Madlung 53, Kadlec 90+2)

Bayer Leverkusen - Hoffenheim 2-3 (Kießling 39, Rolfes 54 / Salihović 14-11m, Volland 40, Modeste 89)